27.10—05.12.2021

ПЕЙЗАЖ—СУВЕНІР

ПЕЙЗАЖ—СУВЕНІР

The Naked Room представляє персональну виставку Олександри Кадзевич ПЕЙЗАЖ—СУВЕНІР. Це вже другий проєкт художниці в просторі нашої галереї. 

В експозиції — нова серія живопису на великих аркушах паперу, презентована в якості своєрідніх полотен-транспарантів. Точкою відліку для нової серії стала коробка з діафільмами, яка залишилася Олександрі в спадок від дідуся після його смерті. Разом з цими досі невідомими фото спогадами художниці відкрилася нова лінія історії та ідентичності її родини. Ця серія  також проявляє нову манеру роботи художниці з медіумом живопису, в основі якої — потяг до розчинення останніх острівців фігуративності в суцільному середовищі кольору та фактури. Доповнюють виставку також артефакти, пов’язані з приватною історією родини Олександри. Це списки провялених плівок з коробки. Книжка-інструкція з експлуатації експонометру (чоловік на обкладинці дивовижним чином схожий на дідуся Кадзевич). Вірш художниці. А також дві вінтажні лампи, які передають дух епохи.

До цього проєкту Олександра також написала власний текст-епілог:

Після смерті мого дідуся, мені у спадок залишилась велика коробка, наповнена діафільмами. Велика кількість акуратно нарізаних кадрів, розкладених спеціальними коробками, великий архів, який мав власну логіку, що була відома лише йому. Я знала, що він фотографував, але ніколи не бачила його кадри. 

Вони виявилися близькими для мене: пустельні пейзажі, розгублені маленькі люди. Дідусь намагався схопити і зберегти щось навколо себе, зафіксувати реальне. На його фотографіях була безкінечна повсякденність, яку він спостерігав у світі під час своїх подорожей поки займав посаду головного механіка судна. 

Ці кадри фіксують його тягу до розчинення в оточуючому, за допомогою витіснення сюжету на плівку. Я не знаю чи були для нього вони засобом пронизати спогади всього його життя, чи лише намацуванням в кармані ключей від неї. Але діафільми стали простором можливого побачення з епохою, в якому речі, люди, стани лише віддалено вимальовуються, мерехтять, нагадуючи про себе.


, ПЕЙЗАЖ—СУВЕНІР
КІМНАТА, ЩО ДУМАЄ, 2020
акрил, картон
100Х201 СМ
2 800 EUR
забронювати
, ПЕЙЗАЖ—СУВЕНІР
СПЕЦІАЛІСТ З ВІДТВОРЕННЯ ЧАСУ, 2020
акрил, картон
100X210 CM
3 200 EUR
забронювати
, ПЕЙЗАЖ—СУВЕНІР
ПІД КОЛЕСАМИ ПРИМІСЬКОГО АВТОБУСА, 2020
акрил, картон
96Х200 CM
3 200 EUR
забронювати
, ПЕЙЗАЖ—СУВЕНІР
ФАЛЬШИВІ ВИКЛИКИ, 2020
акрил, картон
100Х155 CM
2 500 EUR
забронювати
, ПЕЙЗАЖ—СУВЕНІР
ЖИТЛОВИЙ ПЕЙЗАЖ З ЛЮДСЬКОЮ ТІННЮ, 2020
акрил, папір, Папір
100Х212 CM
3 200 EUR
забронювати
, ПЕЙЗАЖ—СУВЕНІР
НУЕВІТАС 06.69. КУБА, 2020
акрил, картон, КАРТОН
186Х100 СМ
3 200 EUR
забронювати
, ПЕЙЗАЖ—СУВЕНІР
ЗАТРИМАНЕ ЗНИКНЕННЯ, 2020
акрил, картон, КАРТОН
100Х188 СМ
продано