07.03.2021

Презентація книжки Олександра Чекменьова Ambulence / «Швидка допомога»

Презентація книжки Олександра Чекменьова Ambulence / «Швидка допомога»

The Naked Room запрошує на презентацію нової книжки українського фотографа Олександра Чекменьова Фармакон / Швидка Допомога, що вийшла друком у італійському видавництві 89books. У публікації зібрані світлини зроблені автором в 1994-1995 роках в Луганську, де він протягом певного часу супроводжував бригаду швидкої допомоги та мав можливість, що називається «без купюр» задокументувати їх буденну роботу. Відкриває публікацію есе фотографа-документаліста, який тривалий час працював в Україні, Дональда Вебера під назвою Людина — атом, який не буде розщеплений, в якому він переповідає історію знайомства з доробком Чекменьова та відчуття, які він викликає. Перші світлини — чорно-білі, але дуже швидко фотограф розуміє, що вони не показують кров, а крові на знімках дійсно дуже багато. Деякі світлини доповнені короткими нотатками автора, що розповідають нехитрі сюжети — хто кого вдарив сокирою, що таке витверезвлювач та як народними методами привести до тями людину у стані сильного алкогольного сп’яніння.
Фармакон / Швидка Допомога складається з 65 кольорових і 6 чорно-білих світлин і вийшла накладом в 300 копій.

Кількість місць на презентації обмежена. Реєстрація за посиланням https://forms.gle/xd8chM7UJFjMeRUQ7

Олександр Чекменьов, фотограф-документаліст. Автор монографій Donbass, Passport, Лілії. Учасник зокрема першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва Arsenale 2012, групової виставки Перманентна революція в Людвіг Музеї (2018), чисельних виставкових проектів в Україні та Європі.

89books — незалежне видавництво, що базується в Палермо, Сицилія. Створене у 2018 році фотографом Мауро Д’Аґаті та кураторкою Катериною Філюк, воно спеціалізується виключно на фотокнигах. У 2020 році у видавництві також вийшла книга Саші Курмаза Вожделение та наразі готується до друку книга Сергія Мельниченко.