Цикл лекций о современной жизни животных [Цикл лекцій про сучасне життя тварин]

Євгенія Бєлорусець
280 грн

Книжка є колекцією літературних та фотографічних сюжетів, що оповідають про стосунки між сучасною людиною та твариною. Видання є прикладом того, як завдяки літературі можна говорити про не-людське, не-антропоморфне. 

«Цикл лекцій про сучасне життя тварин» присвячено непомітній, але надважливій революції у сфері захисту тварин, що в останні роки відбулася в Україні. Завдяки текстам і фотографіям Євгенія Бєлорусець проливає світло на трансформацію суспільства України, адже ставлення до тварин є маркером суспільних тенденцій та саморозуміння. Авторка робить видимою роботу багатьох ініціатив та активістів, що досі лишається підпільною та позбавленою належної уваги. 

Книжка заснована на багаточисленних інтерв’ю Євгенії Бєлорусець, що разом з її фотографіями порушує такі питання, як Що таке тварина та як ми її мислимо?Чому становище тварини та стосунок до неї має значення для усього суспільства загалом?

«Цикл лекцій про сучасне життя тварин» вперше було опубліковано у червні 2021 року англійською мовою у видавництві isolarii (Нью-Йорк) під назвою Modern Animal. З перспективи іноземного видавниця, ця книжка без судження та спрощення оповідає про те, як люди та тварини формують та використовують одне одного, і, подекуди, перетинають межі, що відрізняють їх одне від одного. Авторка знаходить загублені та забуті залишки чогось язичницького, що все ще є нестримно сучасним.